<
Search
English
All Categories
  Menu Close

  خرید شمش نقره

   

  سنگ شجر

   سنگ شجر یک سنگ گرانبها و زیبایی است که از آن در ساخت انگشتر نقره و گردنبند نقره استفاده می شود. شاید با شنیدن نام شجر این سوال برایتان پیش بیاید که علت نامگذاری این سنگ به این نام چیست؟ در پاسخ به این سوال بیان خواهیم کرد که شجر سنگی است که نقش و نگار زیادی دارد و با این همه نقش و طرح از آن انگشتر و گردنبند زیبایی ساخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سنگ به شما پیشنهاد می کنیم مطالب این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

   

  معرفی سنگ شجر

   

  شجر یک نوع سنگی است که طرح و نقش بر روی آن شبیه درختان است همان طور که می دانید شجر در فرهنگ لغت عرب به معنای درختان است. جالب است بدانید طرح و نقش بر روی این سنگ پیشینه تاریخی دارد چراکه گذشتگان ما بر این باور هستند که این نقش و نگار بر روی این سنگ حاصل برخورد رعد و برق است که با توجه به مکانی که سنگ قرار داشته این نقش و نگار هم متفاوت است. این سنگ در زبان یونانی به نام دندریت گفته می شود که البته این سنگ از خانواده های کوارتز و سنگ عقیق محسوب می شود.

  نقش و نگار بر روی این سنگ از نظر شکل ظاهری اشاره به درخت و سرخس دارد که این امر به دلیل وجود منگنز و آهن در سنگ می باشد این سنگ به رنگ های سفید، بی رنگ و خاکستری یافت می شود. علاوه بر این منظره پاییز و بهار نیز بر روی سنگ مشاهده می شود که این سنگ با این شکل ظاهری به نام سنگ شجر بهار یا پاییزی نیز نام گرفته است.جالب است بدانید گاهی اوقات در دل طبیعت شاهد نام الله، محمد، علی و سایر اسامی مذهبی بر روی سنگ خواهیم بود که به صورت طبیعی بر روی سنگ شجر شکل گرفته اند.

  سنگ شجر به عنوان یک سنگ نیمه سنگین دارای سختی بین 5 تا 7 در مقیاس موس است. اگرچه این سنگ شباهت زیادی به سنگ اپال خزه دارد اما با چند آزمایش ساده می توان این دو سنگ را از هم جدا کرد. در حقیقت این سنگ همه سرچشمه های شر و بدی را از انسان دور می کند. در ادامه متن برخی از خواص مهم سنگ شجر را برای شما بیان خواهیم کرد تا به اهمیت این سنگ بیشتر پی ببرید.

  یکی از خواص مهم سنگ شجر در انگشتری و گردنبند این است که دردها را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. افرادی که سنگ شجر را به صورت انگشتری و گردنبند به همراه دارند به طور طبیعی میزان زیادی از دردهای ناشی از درد کمر، آرتروز گردن کاهش خواهد یافت و سلول های خونی بدنشان نیز تنظیم خواهد شد.

  یکی از ویژگی های سنگ شجر این است که همه آن را به عنوان تولد دوباره می شناسند. همراه داشتن این سنگ موجب افزایش برکت و رزق و روزی خواهد شد.همراه داشتن این سنگ موجب قدم برداشتن در راه مستقیم و درست می شود و موجب تمرکز بالای شما بر روی اهداف واقعی زندگیتان می شود.یکی از خواص سنگ شجر این است که شما به راحتی محدودیت ها را کنار می گذارید و با رهایی از محدودیت ها عملکرد بهتری خواهید داشت که قطعا نتایج بهتری نیز عایدتان خواهد شد.

   

  آیا سنگ شجر رشد دارد؟

   

  شاید برای اکثر افراد این سوال پیش بیاید که ایا سنگ شجر رشد می کند؟ ابتدا بهتر است بدانید منظور از رشد کردن سنگ شجر چیست. در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید نقش و نگار بر روی سنگ قابلیت جابه جا شدن دارد و هر گونه تغییر در این نقش و نگار نشان دهنده رشد سنگ خواهد بود اگر چه سنگ از نظر ابعاد و اندازه تغییری نخواهد کرد. با تغییر اندازه در نقش و نگار بر روی سنگ شجر سنگ نیز به مراتب بزرگتر دیده خواهد شد.

   

  آیا سنگ شجر رشد دارد؟

   

  راه های تشخیص سنگ شجر

   

  برای تشخیص سنگ شجر از سایر سنگ ها با بکار بردن چند روش ساده می توان این سنگ را از بقیه سنگ های موجود در طبیعت تشخیص داد. وزن سنگ شجر یکی از روش های مهم در تشخیص سنگ محسوب می شود. جای تعجب نیست که وزن سنگ شجر اصلی از وزن سنگ تقلبی آن بیشتر است که همین امر در تشخیص سنگ شجر شما را یاری خواهد کرد.

  شفافیت سنگ شجر نیز دومین راه حل در تشخیص سنگ شجر از تقلبی آن به حساب می آید دقت داشته باشید که سنگ شجر اصلی شفافیت بالاتری نسبت به سنگ شجر تقلبی دارد. بر روی نگین سنگ شجر تقلبی لکه هایی وجود دارد که از همین رو سنگ شجر اصلی به دلیل شفافیت بالایی که دارد شناخته می شود که در این روش تشخیص باید دقت زیادتری داشته باشید. طبع سنگ نیز یکی از روش های تشخیص سنگ اصلی به حساب می آید چرا که سنگ شجر اصلی در تابستان طبع سردی دارد و در زمستان نیز طبع گرمی دارد اما سنگ شجر غیر اصلی همیشه برابر با دمای محیط است.

   

  سنگ شجر در چه مکان های یافت می شود؟

   

  با توجه به اهمیت و زیبایی این سنگ برای اکثر افراد این سوال پیش می آید که این سنگ در چه مکان هایی یافت می شود؟ بهتر است بدانید که سنگ شجر در کنار رودها و کوه ها یافت می شود. این سنگ در کشورهایی اعم از امریکا، مکزیک، ماداگاسکار، اروگوئه، مغولستان و نامیبیا ، استرالیا، چین، برزیل، هند و قزاقستان یافت می شود. این کشورها از جمله کشورهایی هستند که دارای معادن زیادی از سنگ شجر هستند.

  شاید این سوال در ذهن شما خطور کند که در ایران سنگ شجر یافت نمی شود؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید بله در شهرستانی به نام زیر کوه در نزدیکی قاین در استان خراسان جنوبی مهمترین معادن سنگ شجر وجود دارد. پیداکردن این سنگ در ابتدا مربوط به گذشته بوده چراکه چوپانی که در دل کوه های مشغول چرا دادن به گوسفندهای خود بوده است با مشاهده چنین سنگی با جذابیت ظاهری شبیه به درخت این سنگ را پیدا و با خود به خانه می برد. همین داستان شروع کاوش در دل کوه ها و کشف معادن زیادی از سنگ شجر در این استان شد.

   

  نحوه مراقبت و شارژ سنگ شجر

   

  با توجه به خواص سنگ شجر در سلامتی افراد بهتر است پاکسازی و شارژ چنین سنگ قیمتی را کاملا جدی بدانید تا بتوانید در دراز مدت از این سنگ گران بها استفاده کنید.در نحوه مراقبت از سنگ شجر کوشا باشید و به این نکته دقت داشته باشید که اگرچه سنگ شجر سختی و مقاومت بالایی دارد ولی به محض افتادن دچار شکستگی خواهد شد به همین خاطر سنگ را  از هر گونه صدمه و اسیب حفظ کنید.

  برای شارژ مجدد ان می توانید این سنگ را با اب و صابون به خوبی تمیز کنید اما به یاد داشته باشید که سنگ شجر را از تغییرات آب و هوایی و مواد شوینده به دور نگه دارید. بهتر است سنگ شجر را برای شارژ مجدد در ظرفی از نمک دریا و آب خنک قرار دهید تا به مدت 30 دقیقه و حتی  یک شبانه روز سنگ در محلول آب نمک قرار بگیرد.برای شارژ مجدد سنگ می توانید ان را به مدت 10 دقیقه الی 1 ساعت در آب روان قرار دهید و سپس آن را بیرون آورده و در مجاورت نور خورشید قرار دهید تا سنگ به طور کامل خشک شود.

   

  عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ شجر

   

   عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ شجر چه عواملی هستند؟ قطعا یکی از عامل های مهم بر قیمت سنگ شجر مربوط به طرح ها و نقش و نگار بروی این سنگ است. طرح و نقش بر روی سنگ ارزش سنگ و در ضمن قیمت سنگ را به مراتب بالاتر خواهد برد.

   

  قیمت سنگ شجر

   

   گاهی اوقات نقش و نگارهایی که بر روی این سنگ مشاهده می کنید همچون یک کلمه خاص است که شباهت همین کلمه نشان از تصاویر واقعی دارد از همین رو به دلیل نقش و طرح جالب بر روی سنگ شجر قیمت آن به مراتب  افزایش پیدا خواهد کرد.

   

  سخن پایانی

   

  شجر یک نوع سنگی است که طرح و نقش بر روی آن شبیه درختان است همان طور که می دانید شجر در فرهنگ لغت عرب به معنای درختان است. جالب است بدانید طرح و نقش بر روی این سنگ پیشینه تاریخی دارد چراکه گذشتگان ما بر این باور هستند که این نقش و نگار بر روی این سنگ حاصل برخورد رعد و برق است که با توجه به مکانی که سنگ قرار داشته این نقش و نگار هم متفاوت است.

  سنگ شجر به عنوان یک سنگ نیمه سنگین دارای سختی بین 5 تا 7 در مقیاس موس است. اگرچه این سنگ شباهت زیادی به سنگ اپال خزه دارد اما با چند آزمایش ساده می توان این دو سنگ را از هم جدا کرد. در حقیقت این سنگ همه سرچشمه های شر و بدی را از انسان دور می کند. با توجه به اهمیت این سنگ می توان بیان کرد که  در ساخت نگین گردنبند و انگشتر برای دور بودن از شر و بدی و برای بهره مند شدن از خواص دیگر این سنگ در سلامتی از این سنگ استفاده می شود.