02122336412

09123498666

09123498666

search
عربی

قیمت نقره

قیمت ساچمه نقره امروز بازار تهران گرمی 39500 قیمت شمش نقره  1 کیلویی بازار تهران گرمی 44500

------------------------------------------------------------

پیرسینگ بینی

پیرسینگ صورت فرایند جسورانه ای دارد و به ویژه پیرسینگ بینی برای هر جنسیتی بسیار محبوب است. قبل از انجام تعهدات، حتماً خود را در مورد خطرات و چالش ها آماده کنید. امیدوارم تجربیات و نکات شخصی ما به تصمیم گیری شما کمک کند.

نکات قابل توجه در بررسی پیرسینگ بینی

1. آنقدرها که انتظار داشتیم دردناک نبود

در پیرسینگ بینی رایج ترین سوالی که در ذهن هر کسی وجود دارد این است که آیا سوراخ کردن بینی درد دارد؟ آنها صدمه می زنند، اما درد آنطور که تصور می کردیم زیاد نیست. فکر می‌کردیم درد شدیدی دارد ولی واقعاً اینطور نبود. احساس یک نیشگون گرفتن و یک سوزش. البته تحمل درد هر کس متفاوت است. اگر قبلا گوش های خود را سوراخ کرده اید، درد کمی بیشتر می شود. افرادی که تحمل درد صفر دارند، درد را گزارش می کنند، اما می گویند که سریع است.

به خاطر داشته باشید که چون اعصاب بینی به سینوس ها متصل هستند، چشمان شما آب می ریزد. خودتان را برای این واقعیت آماده کنید که یک سوزن از غضروف سوراخ بینی شما عبور کند، اما زیاد روی آن کار نکنید. بدترین قسمت این است که سوزن درست روی صورت شما قرار می گیرد، بنابراین باید چشمان خود را ببندید تا به آن نگاه نکنید. به طور کلی، درد سوراخ کردن بینی قابل تحمل است و اگر واقعا آن را بخواهید ارزشش را دارد.

2. برخی از فلزات بی خطر هستند و برخی ممکن است باعث آلرژی یا حساسیت شوند

- ایمن ترین فلزات برای بینی:

تیتانیوم: برای افرادی که پوست حساسی دارند عالی است. این فلز نه تنها عالی به نظر می رسد، بلکه ایمن ترین فلز برای تمام جواهرات بدن است.

فولاد ضد زنگ جراحی: فولاد جراحی کمی ارزانتر از تیتانیوم است و فلز بسیار رایجی است که برای جواهرات بدن استفاده می شود. استفاده از آن بی خطر است، اما مانند تیتانیوم 100٪ زیست سازگار نیست. اکثر مردم می توانند آن را به خوبی تحمل کنند، اما افرادی که پوست حساس دارند باید به جای آن تیتانیوم را انتخاب کنند.

طلا: طلا فوق العاده است، اما بدن به راحتی آن را پس می زند. برخی از افراد ممکن است بتوانند پس از بهبود پیرسینگ بینی بدون هیچ گونه تحریکی آن را استفاده کنند، اما نباید از طلا در سوراخ ‌های جدید استفاده شود. پس از بهبودی کامل پیرسینگ، طلای 14 یا 18 عیار را انتخاب کنید. از جواهرات با روکش طلا استفاده نکنید.

- فلزاتی که توصیه نمی شوند:

نقره: نقره استرلینگ به راحتی کدر می شود و باعث واکنش های آلرژیک و رشد باکتری می شود. کدر شدن حتی می تواند پوست شما را لکه دار کند.

نیکل: بسیاری از افراد هنگامی که پوستشان در معرض نیکل قرار می گیرد، دچار جوش می شوند.

سایر: هر فلزی که تیتانیوم یا فولاد ضد زنگ نباشد. اگر به نیکل به هر شکلی حساسیت دارید، پیشنهاد می کنیم حتی قطعاتی را که پایه نیکل دارند امتحان نکنید.

3. انواع مختلفی از حلقه های بینی برای انتخاب وجود دارد

شکل ها و اندازه های زیادی برای انتخاب وجود دارد، بنابراین شما واقعا باید مطمئن شوید که قبل از صحبت با تکسنین خود، در مورد انواع و اندازه های مختلف پیرسینگ بینی اطلاعاتی کسب کرده اید. احتمالا حلقه‌ های L شکل معمولی را دیده‌اید، اما احتمالاً هرگز نام «پیچ بینی» را نشنیده‌ اید. ما هم در مورد آنها چیزی نشنیده بودیم. به آنها لوله های خمیده نیز می گویند و بر خلاف لوله های مستقیم، کمی انحنا تا دم دارند، بنابراین برای قرار دادن آنها باید آنها را بچرخانید. اما برداشتن و قرار دادن آنها را سخت تر و دردناک تر می کند. از تکنسین خود بپرسید که از چه چیزی استفاده می کند تا مطمئن شوید که می توانید شکل پیرسینگ بینی خود را بردارید.

 انواع مختلفی از حلقه های بینی

- انواع زیورآلات بینی

حلقه بینی

هالتر دایره ای

پیچ سوراخ بینی

سنجاق بینی L شکل با نام دم ماهی

حلقه مهره ای شکل

انواع حلقه بینی و پیرسینگ بینی

در بررسی پیرسینگ بینی باید بدانید که چندین مکان در بینی شما وجود دارد که می توانید آنها را سوراخ کنید رایج ترین آن ها سوراخ بینی است. سایر مکان های سوراخ کردن عبارتند از:

سوراخ کردن تیغه بینی: این سوراخی است که از سپتوم بینی می گذرد، جایی که یک نقطه به نام "کلوملا" وجود دارد - ناحیه بین پایین بینی و غضروف. این سوراخ کردن نباید از خود غضروف عبور کند زیرا دردناک است. نگهدارنده سپتوم یا حلقه جواهرات انتخابی برای این نوع پیرسینگ است. این یک پیرسینگ محبوب است، اما رایج نیست، زیرا چندین مزایا و معایب وجود دارد که باید در نظر گرفت.

سوراخ کردن پل: یک هالتر مستقیم روی پل بینی بین چشم ها قرار می گیرد. از آنجا که سوراخ کردن پل فقط یک سوراخ سطحی است، بسیار مستعد درد خواهد بود. متأسفانه، پل بینی نمی تواند دردهای عمیق تر را تحمل کند.

سوراخ کردن نوک: برای این یکی از هالتر منحنی استفاده می شود. هر دو انتهای هالتر قابل مشاهده خواهد بود.

همه چیز در رابطه با پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی همیشه در عکس ‌ها نشان داده نمی ‌شود، مگر اینکه از نمای نزدیک فوق ‌العاده بگیرید، در این صورت، برای بررسی دقیق بینی خود آماده باشید. وقتی برای اولین بار پیرسینگ خود را انجام دادیم، یک عکس گرفتیم و آن را در صفحه فیس بوک خود قرار دادیم. فکر می کردیم خیلی واضح باشد، اما اینطور نبود. تصویر اولیه بسیار کوچک بود، و زیبا و براق بود، اما، در یک تصویر ساده از راه دور، بلافاصله مشخص نیست.

این می تواند خوب و بد باشد. اگر بخواهید آن را نشان دهید، ممکن است دشوار باشد. اما، اگر می ‌خواهید عکس ‌های «حرفه‌ای» بگیرید، واقعاً به ظاهر شما آسیب نمی ‌زند. با این اوصاف، قطعاً می ‌توانید موارد کمتر یا بیشتر به چشم بیاورید تا هر زمان که نیاز به تغییر ظاهر داشتید، تنوع را آماده کنید.

سوراخ کردن بینی برای کمک به بهبود و جلوگیری از عفونت نیاز به تمیز کردن منظم و کامل دارد. مراقبت های بعدی پیرسینگ باید از روزی که فرد پیرسینگ جدیدی انجام می دهد شروع شود و تا بهبودی کامل ادامه یابد. دانستن نحوه تمیز کردن سوراخ ‌های بینی بسیار مهم است، زیرا تمیز کردن از عفونت و سایر عوارض مانند ضربه به بینی، برآمدگی‌ های بینی، مشکل در تنفس و ایجاد زخم جلوگیری می‌کند. در اینجا همه چیزهایی را که یک فرد باید در مورد نحوه تمیز کردن پیرسینگ بینی بداند تا سریعتر بهبود یابد را توضیح می دهد.

نحوه تمیز کردن پیرسینگ بینی

تمیز کردن سوراخ بینی برای اولین بار می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا این ناحیه دردناک و حساس خواهد بود. با این حال، تمیز کردن محل سوراخ کردن به تسکین آن و کاهش درد و تورم کمک می کند. متخصصان توصیه می کنند که سوراخ بینی را دو بار در روز تمیز کنید تا زمانی که به طور کامل بهبود یابد.

- فرآیند تمیز کردن

فرد می تواند سوراخ بینی را با خیساندن محل سوراخ کردن، در آب نمک گرم و غوطه ور نگه داشتن آن در آب به مدت3 تا 5 دقیقه  تمیز کند. یک لیوان کوچک برای نگه داشتن نمک مفید است. پس از فرو بردن محل سوراخ در محلول نمکی، باید آن را با آب تمیز بشویید و به آرامی با دستمال کاغذی تمیز خشک کنید.

نحوه تمیز کردن پیرسینگ بینی

گزینه دیگر این است که یک گلوله پنبه یا Q-tip را در محلول نمکی گرم فرو کنید و آن را برای چند دقیقه روی محل سوراخ قرار دهید. این اقلام به ویژه برای از بین بردن مایع لنفاوی خشک یا خون از محل سوراخ کردن مناسب هستند. برای تمیز کردن سوراخ بینی از چه چیزی استفاده کنیم . برای تمیز کردن صحیح سوراخ بینی، فرد به موارد زیر نیاز دارد:

محلول نمکی ساده( ساخت این محلول با آب گرم و نمک استریل شده است)

توپک های پشمی

دستمال توالت

یک لیوان یا کاسه کوچک برای نگهداری محلول نمک

- مراقبت های بعد

سوراخ کردن بینی یک فرآیند نسبتا سریع است که فقط چند دقیقه طول می کشد. با این حال، روند بهبودی چندین ماه طول می کشد. مراقبت های بعد از سوراخ کردن بینی بخش مهمی از روند بهبودی است. تمیز کردن مکرر اولین قدم در مراقبت های بعد از سوراخ کردن بینی است. یک سوراخ کننده بدن حرفه ای دستورالعمل های مراقبت های بعدی زیر را توصیه می کند:

محل را حداقل دو بار در روز با استفاده از محلول نمک تمیز کنید.

از دست زدن به محل سوراخ کردن خودداری کنید، مگر اینکه آن را با دست های تازه شسته شده تمیز کنید.

پس از بهبود کامل سوراخ، محل را با صابون ملایم و بدون عطر تمیز کنید.

آن ناحیه را مرطوب کنید (از تکنسین خود بپرسید که آنها چه توصیه می کنند - برخی از متخصصان سوراخ کردن ممکن است استفاده از روغن درخت چای یا روغن نارگیل رقیق شده را توصیه کنند).

مراقبت های بعدی سوراخ کردن بینی مهم است، زیرا از عفونت و سایر عوارض مانند ضربه به بینی و تغییر در شکل بینی جلوگیری می کند.

خطرات پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی با خطرات و عوارض احتمالی همراه است. برخی از موارد رایج عبارتند از:

1. عفونت

اگر فردی نداند که چگونه سوراخ بینی خود را تمیز کند، احتمال عفونی شدن محل وجود دارد. اگر سوراخ بینی عفونی شود، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا بهبود یابد. عفونت ها همچنین ممکن است عوارضی مانند جای زخم و برآمدگی بینی ایجاد کنند. اگر فردی فکر می کند که سوراخ بینی ممکن است عفونی شده باشد، باید با پزشک مشورت کند تا آنتی بیوتیک تجویز کند.

2. ترومای بینی

عفونت سوراخ‌کردن بینی درمان ‌نشده می‌ تواند باعث تروما بینی شود، که آسیبی در نواحی اطراف و پشتیبان بینی است.

3. تغییر شکل بینی

اگر سوراخ کننده، بینی را به درستی سوراخ نکند، یا عفونت درمان نشود، ممکن است باعث تغییر در شکل بینی شود.

- اگر پیرسینگ عفونی شد چه باید کرد؟

تجربه درد، سوزش، ترشح یا خونریزی با بهبودی یک سوراخ جدید طبیعی است.

با این حال، هر چیزی که فراتر از این علائم باشد، باعث نگرانی است. فرد باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشد اگر بینی او:

قرمز یا تغییر رنگ به نظر می رسد

تاول یا برآمدگی دارد

در لمس لطیف است

بیش از حد دردناک و خارش دارد

ترشحات سبز یا زرد با بوی بد ترشح می کند

هرکسی که همراه با علائم در محل سوراخ کردن تب را تجربه می کند باید در اسرع وقت به دنبال مشاوره پزشکی باشد.

اگر پیرسینگ عفونی شد چه باید کرد؟

پیرسینگ بینی چقدر طول می کشد تا بهبود یابد؟

ممکن است حدود 3 تا 6 ماه طول بکشد تا سوراخ بینی به طور کامل بهبود یابد. با این حال، زمان بهبودی ممکن است در بین افراد متفاوت باشد. همچنین ممکن است به نوع سوراخ کردن بینی نیز بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، سوراخ شدن سوراخ بینی حدود 2 تا 4 ماه طول می کشد تا بهبود یابد، در حالی که سوراخ کردن سپتوم ممکن است در زمان کوتاه تری بهبود یابد. قبل از بیرون آوردن یا تعویض جواهرات در سوراخ کردن بینی، فرد باید مطمئن شود که پیرسینگ بینی کاملاً بهبود یافته است. اگر فردی هنوز حساسیت، تورم، ترشح، ناراحتی یا درد را تجربه می کند، برداشتن یا تعویض جواهرات بی خطر است.

- سایر اقدامات احتیاطی ایمنی در حین بهبودی

وقتی نوبت به سوراخ کردن بینی می رسد، بسیار مهم است که بدانید برای جلوگیری از عوارض شدیدتر چه کاری را نباید انجام داد. فردی که از سوراخ کردن بینی مراقبت می کند باید همیشه از موارد زیر اجتناب کند:

لمس کردن سوراخ با دست های کثیف

دست و پنجه نرم کردن با جواهرات بینی، که می تواند باعث تحریک شود

به اشتراک گذاری جواهرات بینی با افراد دیگر

استفاده از ضد عفونی کننده های بدون نسخه مانند نئوسپورین

سخن پایانی

در مجموع در پیرسینگ بینی مراقبت های بعدی مناسب باید از آسیب به بافت یا عفونتی که می تواند باعث برآمدگی شود جلوگیری کند. سوراخ کننده یا تکنسین باید در مورد نحوه مراقبت از سوراخ کردن، که معمولاً شامل تمیز کردن منظم آن است، شما را راهنمایی کند. فرایند مراقبت از سوراخ بینی عبارتند از:

روزی دو بار محل را با محلول نمک تمیز کنید.

حذف نکردن زیورآلات قبل از بهبود سوراخ بینی، که ممکن است 4 تا 6 ماه طول بکشد.

Filters Close

خرید و فروش عمده و تک فروشی گردنبند نقره وشمش نقره , ساچمه نقره و گردنبند نقره و ساچمه نقره ترکیه و تسبیح نقره جزیی و کلی بهترین قیمت نقره بازار تهران  ارسال به سراسر کشور با فاکتور معتبر تضمینی (تماس بگیرید 09123498666)