search
US Dollar
عربی

گردنبند نقره

استفاده از زیورآلات در همه  زمان ها مورد استقبال عموم مردم اعم از زن و مرد قرار گرفته است اما طبعا خانم ها به علت خصوصیات شخصیتی و توجه بیشتر به ظاهر خود از زیورآلات استفاده بیشتری می برند.

دربین تنوع زیاد زیورآلات آنچه که بیشتر مورد پذیرش قرار می گیرد زیورآلات ساخته شده از جنس نقره است. نقره، فلز جذاب و براقی است که هم به شکل طبیعی و خالص در محیط یافت می شود و هم می تواند به صورت ترکیب شده با طلا و سایر فلزها یافت شود. همچنین گاهی ممکن است طی فعالیت های مربوط به شناسایی سنگ های قیمتی در سنگ های معدنی یافت شود.

نقره فلز گرانبهایی است که هم در صنعت ساخت زیور الات مورد استفاده قرار می گیرد و هم به علت رسانایی الکتریکی زیادی که دارد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اما به طور قطع می توان گفت بیشترین استفاده از این فلز در صنایع مربوط به ساخت زیور الات است.

تنوع زیورآلات تولید شده از نقره به حدی زیاد است که نمی توان همه  آنها را در یک مقاله گنجاند. به همین دلیل ابتدا به خواص نقره  و سپس به توضیحات در رابطه با یکی از انواع زیورآلات ساخته شده از جنس  این فلز یعنی گردنبندهای نقره پرداخته می شود.

خواص نقره

اگرچه نقره یک فلز گرانبهاست و دارای خصوصیات مختص به خود است  که آن را از سایر فلزات گران بها متمایز می سازد اما مهمترین خصوصیتی که برای این فلز تعریف شده است خاصیت درمانی آن است تا حدی که پزشکان نیز استفاده از این فلز را توصیه می کنند. در صورت وجود مشکلات جسمی  زمانی که نقره به طرق مختلف با بدن تماس می یابد تغییر رنگ می دهد.

در صورتی که با تماس نقره با بدن رنگ آن به رنگ سیاه تبدیل شود حاکی از مشکلات غدد درونی بدن و مواد ترشحی است که با سطح نقره برخورد کرده و آن را سیاه می کند.

این در حالی است که اگر رنگ نقره به رنگ سفید تغییر رنگ بدهد نشان دهنده اشکال در عملکرد کلیه است. بنابراین می توان گفت نقره مانند یک سیستم هشدار برای بدن عمل می کند و فرد را نسبت به مشکلات داخلی بدن با خبر می کند.

یک گردنبند نقره میتواند در کنار زیبایی که به شما هدیه می دهد نقش یک هشدار دهنده را نیز داشته باشد.

گردنبندهای نقره

استفاده از گردنبندهای نقره به گروه خاصی محدود نمی شود و معمولا علاوه بر زنان، مردان نیز به استفاده از گردنبندهای نقره تمایل نشان می دهند. اگرچه بیشتر افراد صرفا با توجه به جنبه ظاهری و شکیل بودن گردنبندهای نقره اقدام به خریداری و استفاده از این گردنبند می نمایند اما این موضوع فقط می تواند یکی از دلایل استفاده روز افزون از این فلز گران بها باشد.

گردنبندهای ساخته شده از نقره به تناسب اینکه برای زنان یا مردان مورد استفاده قرار گیرد دارای تاثیرات خاصی می باشند و در طرح های مختلفی ساخته می شوند.

گردنبندهای زنانه  نقره

این نوع گردنبندها دارای تنوعی گسترده هستند و می تواند به صورت نقره خالص و یا  با تزیین  انواع مختلفی از سنگ ها به کار  روند، با در نظرگرفتن اینکه  در ساخت گردنبندهای نقره چه نوع سنگ هایی به کار می رود تاثیر این گردنبندهای نقره کمی متفاوت می شود که در زیر به همه این موارد پرداخته می شود.

گردنبندهای ساخته شده از ترکیب نقره و یاقوت کبود

استفاده از این نوع گردنبند نقره برای خانم ها باعث روند بهبود افسردگی، تسکین و کاهش درد مفاصل و رماتیسم می شود.

گردنبندهای ساخته شده از ترکیب نقره و مروارید

وقتی این گردنبندها با بدن خانم ها تماس می یابد تاثیراتی را برجای می گذارد ازجمله باعث  از بین بردن جای جوش، حساسیت های پوستی، درمان مشکلات کلیه، معده و همچنین از بین رفتن بوی بد دهان می شود. در کنار این خواص درمانی زیبایی منحصر به فردی که از ترکیب نقره و مروارید ارائه می شود چشم ها را خیره می کند.

گردنبندهای ساخته شده از ترکیب نقره و نگین یشم

خانم هایی که معمولا دچار تشنج می شوند با استفاده از این مدل از گردنبندهای نقره معمولا کاهش سطح بیماری خود را گزارش می دهند. استفاده از گردنبندهای ساخته شده از ترکیب نقره و نگین یشم همچنین در کارکرد بهتر گردش خون نیز نقش مهمی ایفا می کند. این نوع گردنبند نقره زیبایی خیره کننده ای دارد و همچنین گرانبها و بی نظیر است و هدیه ای زیبا برای عزیزانتان می باشد.

گردنبندهای ساخته شده از ترکیب نقره و سنگ فیروزه

استفاده از این نوع گردنبند به خانم هایی توصیه می شود که دچار مشکلات عصبی و روحی و روانی هستند در زمان استفاده از این گردنبند، کم کم ذرات ساطع شده از آن در بدن خانم ها نفوذ کرده و مشکلات سیستم عصبی آن ها را تا حدی کاهش می دهد.

گردنبندهای ساخته شده از ترکیب نقره و عقیق

مانند دیگر گردنبندهای ساخته شده از نقره، این نوع گردنبند هم برای خانم ها مفید است و توصیه می شود، زیرا در درمان مشکلاتی که خانم ها دچار هستند اثرگذار است همچنین این مدل گردن بند های نقره در کنار دستبند و انگشتر، نیم ست های زیبایی را ارائه می دهند.

گردنبندهای ساخته شده از ترکیب نقره ونگین حدید

خانم هایی که دچار فشار خون هستند معمولا با استفاده کردن از این نوع گردنبندها، کاهش کمتر فشار خون خود را حس می کنند. همچنین با تماس این گردنبند با بدن خانم ها، جریان خون در بدنشان بهتر انجام می گیرد و خون سازی در بدن به شکل بهتری انجام می پذیرد.

گردنبندهای ساخته شده از ترکیب نقره و زبرجد

ترکیب به کار برده شده در این نوع گردنبندهای زنانه در درمان بیماری های پوستی اثرات قابل ملاحضه ای دارد.

لازم به ذکر است که گردنبندهای زنانه ساخته شده از ترکیب نقره و سایر سنگ های قیمتی بسیار زیاد هستند و  موارد مذکور تنها نمونه های محدودی از گردنبندهای نقره هستند و هرکدام به نوبه خود خواص درمانی زیادی را در کنار زیبایی  برای خانم ها به ارمغان می آورند. به همین دلیل استفاده از این گردنبندهای نقره  به خانم ها و آقایان توصیه می شود.

گردنبند نقره همچنین می تواند به صورت ساده، زنجیری، اویز دار و مدل های بدون نگین باشد که در طرح های مختلف با نماد های مخصوص و یا اسم لاتین و فارسی ارائه می شود. استفاده از گردنبند نقره با زنجیر کوتاه به خانم هایی که گردن های کشیده ای دارند پیشنهاد می شود و بلعکس خانم هایی که گردن های کوتاه تری دارند بهتر است از گردنبند نقره با زنجیر بلند استفاده کنند.